Diş Hekimimiz Kemal KISAKÜREK görevine Akhisar ADSM'de devam edecek.
Merkezimizden tayini Akhisar ADSM'e çıkan Kemal KISAKÜREK için hekimlerimiz bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Başhekimimiz Şule ÜLGER kısa bir konuşma yaparak diş hekimlerimiz adına Kemal KISAKÜREK'e hediyesini taktim etti.
Hekimimizin merkezimizden ayrılmasının üzüntüsünü yaşayarak, yeni görev yerinin hayırlı olmasını dileriz.
 
Merkezimizde Evde Sağlık Hizmetinden faydalanan ve Tedavisini tamamlamış olan hastaları ziyaret eden Başhekimimiz Şule ÜLGER hastalarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.Evde sağlık hizmetleri birimi ile gerçekleştirilen ziyaret Sırasında hasta ve yakınlarına hastanemizden aldıkları Sağlık Hizmeti ile İlgili bilgiler verip bir şikayetleri olup olmadığını soran Başhekimiz, daha kaliteli hizmet verebilmek için çalıştıklarını bildirdi. Hasta ziyaretlerimiz her ay Başhekimimiz ve İdari ve Mali İşler Müdürmüz tarafından tekrarlanancaktır.

 
Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Aşure Etkinliği Düzenlendi.
Muharrem ayı nedeni ile Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesinde aşure etkinliği düzenlendi. Adsm yönetimi tarafından organize edilen etkinlikte hasta yakınları ve Adsm çalışanlarına aşure ikramında bulunuldu. 
 
 
 
Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz İftar Programına bu yıl, Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Kamil TÜRKMEN ve Genel Sekreterlik yöneticileri, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif KAHVECİ, Merkezimiz yöneticileri ve personellleri aileleri ile birlikte katıldı.
Katılımın yoğun olduğu iftar organizasyonlarını her yıl devam ettireceğiz...
 
 Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 2.Bahar Halı saha futbol turnuvası tamamlandı. Üçünçülük maçında Halk Sağlığı Spor'a karşı 8-4 kazanan Ağız ve Diş Sağlığı merkezi turnuvadan üçüncü olarak ayrıldı. Üçüncülük kupasını merkezimize getiren futbol ekibimiz kupayı başhekimimize takdim etti.
Bu turnuvada emeği geçen  Tüm Sporseverlere ve taraftarlara teşekkür ediyoruz.
 
 
Merkezimiz  çevresine  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılmaktadır.

 
Bakanlığımız tarafından 2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı başarıyla sürdürülmektedir. Halkımızın Kaliteli sağlık hizmetlerine hakkaniyet içinde erişimini amaçlayan bu programın en önemli unsurlarından biri Bakanlığımızın planlama, yönetme ve denetleme kapasitesinin güçlendirilmesidir. Bu kapsamda 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) kurulmuştur.

     TKHK’nın İl düzeyindeki yönetim yapısı olan Kamu Hastaneleri Birlikleri sağlık göstergelerinin iyileştirilmesi hususunda büyük bir uyum ve gayretle çalışmalarını yürütmektedir. Bu gayreti daha etkin bir yönetişim modeline dönüştürecek “90 Gün” çalışması Kurum Başkanlığı tarafından hayata geçirilmiştir. Bu çalışma ile kamu hastanelerinde hasta-çalışan memnuniyetinin ve iletişimin güçlendirilmesi ile kaliteli sağlık hizmeti sunumuna katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Çalışmanın hedefi; 90 günlük süreçte TKHK merkez ve taşra teşkilatları kapsamında daha etkin bir yönetişimi, halkımızın ve sağlık çalışanlarının memnuniyetini artıracak adımların atılmasının sağlanması hedeflenmektedir.

     Çalışmanın, TKHK merkez ve taşra teşkilatı tarafından yürütülmesi planlanmış olup; proje kapsamında belirlenen talimat ve uygulamaların takibi “Proje Takip Sistemi (PTS)” ile Kurum Başkanlığı ilgili çalışanlarınca yapılması uygun görülmüştür. Çalışma, 11 Kasım 2013 – 10 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, çalışmanın izleme ve değerlendirmesinin 30’uncu, 60’ıncı ve 90’ıncı günlerinde İl Genel Sekreterleri tarafından yapılması ve çalışma bitiminde sonuç raporunun oluşturulmasının ardından düzenlenecek sonuç toplantısı ile bilgi paylaşımı ve geri bildirimlerin değerlendirilmesi planlanmaktadır.

 
Merkezimizde heryıl düzenli olarak yapılan hasta ve çalışan güvenliği açısından büyük bir önemi olan genel sağlık taraması tüm personelin katılımıyla tekrar gerçekleştirildi.
 
Merkezimiz personellerine Uzm. Dr. Evrim GÜLDEREN tarafından "Enfeksiyon Hastalıkları" konusu hakkında eğitim verildi. Tüm personelimiz eğitime katıldı...
 
    Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası yapılan Final Maçları ile tamamlandı.Kapanış ve Kupa Törenimize Tüm Faaliyetlerimize katılarak bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Dr.Yıldırım RAMAZAOĞLU ile Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Ahmet YENER, Müdür Yardımcılarımız Dr.Fatih REYHANLIOĞLU,Ersin ÖZGÜL,Sağlık-Sen İl Başkanı Bünyamin Mutlu DEMİRCİ, sporseverler ve personelimiz katılmıştır. Turnuva sonunda Birinciliği Diş Hastanesinden Sağlık Memuru Ahmet TATLI ,İkinciliği Aile Hekimi Dr.Özcan ÖZTÜRK, Üçüncülüğü Diş Hastanesinden Diş Hekimi Bilal ÖNYURT kazanmıştır. Bayanlar Katagorinde Birinciliği Halk Sağlığı personellerimizden Ebe Döne KIR ,İkinciliği Halk Sağlığı personellerimizden Diyetisyen Olcay ÖZER , üçüncülüğü ise Toplum Sağlığı personeli Ebe Gülay İĞDEŞ kazanmıştır. Katılımcılara ve sporseverlere teşekkürler...
 
Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlğı Merkezi çalışanları iftar yemeğinde buluştu. Ağız ve Diş Sağlığı yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğinde merkezimiz çalışanları, aileleri ve hastane yönetimi bir araya geldi. İftar yemekleri başta olmak üzere bu türden organizasyonlar, çalışanlarımız ile iş dışında da bir arada olmak ve aileleriyle tanışmak için güzel bir fırsat olanağı sağladı.


 
Merkezimizde Tüm Personelimize PSK Arzu DELİBAŞ ve PSK Nursel AYDIN tarafından  "İLETİŞİM BECERİLERİ,BEDEN DİLİ,STRES VE ÖFKE KONTROLÜ" eğitimi verildi.
 
Güvenlik Hasta Kabul ve Temizlik Personeline SHU Arif DURGUN ve SHU Ayhan KORKUNÇ  tarafından
"ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ HUKUKİ SÜREÇ - KİŞİSEL BAKIM - GÖRGÜ KURALLARI - PROFESYONEL İMAJ EĞİTİMİ" verildi.
 
Diş Hekimimiz Mehmet Akif VURAL Emekliye Ayrıldı. 
Dt. Mehmet Akif VURAL hekimlerimize organizasyon için teşekkür ederek kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Başhekimimiz Dt. Şule ÜLGER tarafından Dt. Mehmet Akif VURAL'a plaket verildi. Ayrıca hekimlerimiz adına Dt. Mehmet Akif VURAL'a küçük bir hediye takdim edildi.
 
Merkezimiz bünyesinde çalışan şirket personellerimize 1 Mayıs öncesi Kahvaltı etkinliği düzenlendi. 

 
 
Senem Ayşe Anaokulu Öğrencileri Merkezimizi ziyaret ettiler. Öğrencilerimizin gerekli diş taramalarını Diş Hekimimiz Baykal YILDIZ gerçekleştirdi. Hastanemizi gezen öğrencilere Diş Fırçalama ve Diş Sağlığı hakkında bilgiler verildi. Minik öğrencilerimiz "Cesaret Diploması" ile ödüllendirildiler.

 
Kalite performans sorumlumuz Serhat YETİŞ tarafından Merkezimiz personellerine Hasta İletişiminde Görülen Aksaklıklar ve Çözüm Yolları Eğitimi verildi.
 
Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından Merkezimizde YORA (Yapısal olmayan risklerin azaltılması) çalışması düzenlendi.
Jeomorfolog Ahmet BOLAT, Jeofizik Mühendisi Kazım YILGÖR ve Mimar Sultan DEDEOĞLU tarafından idari personellerimize Yapısal olmayan risklerin azaltılması hakkında bilgiler veridi.
 

Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Müdürlüğü yönetiminde Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde  açılan “Diş Protez Yardımcısı Personel Eğitimi Kursu” sona erdi. 

3 Aralık 2012 tarihinde başlayan 248 saatlik “Diş protez Yardımcısı personel eğitimi kursu” 8 Şubat 2013 tarihinde tamamlanarak sona erdi. Kursta eğitim görevlisi olarak Rehber öğretmen  Abdullah Vahap DOĞAN,Diş tabipleri Selver Suna DEMİRÖZ,Zekiye Rahşan KAPLAN,Murat ESKALEN,Diş teknisyenleri Ahmet VURAL ,Zafer ASLANTAŞ ve İrfan ASLAN olmak üzere 7 kişi görev aldı. 

Kursa katılan 30 kursiyerden 28 tanesi başarılı olarak sertifika hakkını kazandı. Kursun sona ermesiyle birlikte bir tören düzenlenerek kursiyerlere belgeleri takdim edildi. 

Sertifika törenine Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünden Eğitim uzmanı Ayşe Beyhan, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Baş Tabibi, Diş Hekimi Şule Ülger, Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Müdürü Selehattin Kılınçkıran , HBÖ Şefi Bayram Metin ve kursiyerler katıldı. Kaynak : http://kmaras.meb.gov.tr

 
Diş Hekimimiz Hatice YÜZÜK tarafından merkezimiz personeline Çalışan Güvenliği Eğitimi verildi. Ayrıca Kalite Yönetim Direktörümüz Serhat YETİŞ tarafından 2013 yılı eğitim planı hakkında personelimize bilgi verildi.
 
Diş Hekimimiz S.Temel YAĞCI Emekliye Ayrıldı. 
Tüm hekimlerimizin katılımıyla gerçekleşen organizasyonda Dt. S.Temel YAĞCI bu organizasyon için emeği geçenlere teşekkür ederek kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Başhekimimiz Dt. Şule ÜLGER tarafından Dt. S.Temel YAĞCI'ya plaket verildi. Ayrıca hastanemiz adına Dt. S.Temel YAĞCI'ya tablo hediye edildi.
 
Hastane Personelimize Acil Tıp Uzmanı Fatih TANRIVERDİ tarafından "Acil Medahale, İlk Yardım ve Temel Yaşam Desteği" eğitimi verildi.
 
Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve AKMOD, Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde doktorlara, idari personellere, güvenlik görevlilerine, bina yangın ve kurtarma personellerine yangın ve deprem zararlarını azaltmaya yönelik farkındalık eğitimi verdi. Personele yangın ve doğal afetler öncesi, olay anı ve sonrasında doğru hareket tarzının nasıl olması gerektiği ile ilgili sinevizyon eşliğinde sunumlar yapıldı. Yaklaşık 2 saat süren sunum ve teorik anlatımlarda yangına ilk müdahale, dumanlı ve alevli ortamlarda tahliye, doğalgaz, lpg sızıntılarında en uygun hareket tarzı, 110’a acil durum ihbarı, yangın söndürme cihazlarının kullanımı gibi konularda katılımcılara hayat kurtarabilecek pratik bilgiler verildi. Yangın güvenliği eğitimi sonrası yangın söndürme tatbikatı uygulamalı olarak gerçekleştirildi. tatbikatta 110’a acil durum yangın ihbarı yapıldı. Yangın alarmı (Siren Çalarak) tüm personelin ve hastaların yangın merdivenlerinden dışarıya tahliyesi gerçekleştirildi. Sanayi İtfaiye grubundan hareket eden itfaiye arasözü 1 dakika 15 saniyede diş hastanesi bahçesine ulaşarak müdahaleye başladı. Dumana maruz kalanlar sedye ile ve koluna girilerek hastane kurtarma ekipleri tarafından dışarı tahliye edildi. Diş Hastanesinin yangın ve kurtarma personeline hastane bahçesinde tavada çıkarılan yangına söndürme cihazlarıyla müdahale ve yangın dolaplarındaki hortumla yangına müdahale uygulamalı olarak anlatıldı.
 
Merkezimizde 22 Kasım Diş Hekimleri Günü Kutlaması Yapıldı.
22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü'nü Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde ADSM çalışanları ve Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Kamil TÜRKMEN'in katılımıyla kutlandı.
 


2010 © T.C. Sağlık Bakanlığı Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi - www.kmarasadsm.gov.tr
Birim Bilgi Teknolojileri Tic. A.Ş. tarafından hazırlanmıştır.