Dr. Mehmet Ali DÜZKALE tarafından hastanemiz personeline organ bağışı ile ilgili eğtiim verildi.
 
Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Aşure Etkinliği Düzenlendi.
Muharrem ayı nedeni ile Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi bahçesinde aşure etkinliği düzenlendi. Etkinlik kapsamında merkezimizin hastane statüsü kazanmasına ilişkin Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Kurumu Genel Sekreteri Opr. Dr. Semih YANCAR bir basın açıklaması yaptı.
 
Merkezimiz personellerine Bilg. Müh. Sinem ÇELİK tarafından "Bilgi Güvenliği ve Farkındalik Eğitimi" verildi.
 

Çok değerli mesai arkadaşlarım,

Değerli basın mensupları,

Bizleri bugünlere getiren ve gece, gündüz demeden sağlık hizmet sunmaktan onur duyduğumuz siz değerli vatandaşlarımız;

Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize  yönelik alçakça saldırına devam ediyor.

3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu, ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı.

Son olarak Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü ...

Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellemesine yönelik bu çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz.

Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir.

Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.

Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir.

Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor, güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Ancak unutmayalım ki teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz.

Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız.

Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır.

“Terör değil;

kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak”

   
 
Ülkemizde son zamanlarda yaşanan hain terör olaylarını şiddetle kınıyor, yaşanan saldırılarda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı asker ve polislerimize acil şifalar, başta şehitlerimizin yakınları olmak üzere tüm ulusumuza başsağlığı diliyoruz...
 
Diş Hekimimiz Kuday TOPAK görevine İzmir'de devam edeceği için Merkezimizde bir veda etkinliği düzenlendi. Kuday TOPAK'a yeni görev yerinde başarılar dileriz.
 
Hekimlerimiz Fatma Gülfeşan ÇANAKÇI ve Burhan Can ÇANAKÇI ya yeni görev yerlerinde başarılar dileriz. 

 
Merkeimizde Yangın Tatbikatı yapıldı. Tüm personelin katılımı ile gerçekleşen tatbikat ta personelimize gerçekleşebilecek bir yangın durumunda yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatıldı.

 
 
Merkezimiz personellerine Uzm. Dr. Evrim Gülderen tarafından "Hastane Enfeksiyonu ve Önemi" konusunda eğitim verildi. 
Merkezimiz faturalama birim sorumlusu Fatih TEKİN uzun çalışma hayatını tamamlayarak emekliye ayrıldı. Mesai arkadaşlarımız ve merkezimiz idarecilerinin katılımı ile gerçekleştirilen organizasyonda pasta kesimi yapılarak Fatih TEKİN'e bizi unutmayacağı küçük bir hediye takdim edildi.
Fatih Abimize bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz.
 
Merkezimiz Kalite Yönetim Direktörü Serhat YETİŞ tarafından personellerimize "Çalışan Hakları ve Güvenliği" Eğitimi  verildi.

 
Hastane personellerimize Merkezimiz Kurum Hekimi Dr. Mehtap AKGÜNGÖR tarafından "Kırım Kongo Kanamalı Ateşi" eğitimi verildi.
 
 
Hastane personnelerimize Merkezimiz Hasta Hakları Birimi sorumlusu Mahir GÜNEN tarafından Hasta Hakları ve Memnuniyeti konulu eğitim verildi.

 
Diş Hekimimiz Kemal KISAKÜREK görevine Akhisar ADSM'de devam edecek.
Merkezimizden tayini Akhisar ADSM'e çıkan Kemal KISAKÜREK için hekimlerimiz bir etkinlik düzenledi. Düzenlenen etkinlikte Başhekimimiz Şule ÜLGER kısa bir konuşma yaparak diş hekimlerimiz adına Kemal KISAKÜREK'e hediyesini taktim etti.
Hekimimizin merkezimizden ayrılmasının üzüntüsünü yaşayarak, yeni görev yerinin hayırlı olmasını dileriz.
 
Merkezimizde Evde Sağlık Hizmetinden faydalanan ve Tedavisini tamamlamış olan hastaları ziyaret eden Başhekimimiz Şule ÜLGER hastalarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.Evde sağlık hizmetleri birimi ile gerçekleştirilen ziyaret Sırasında hasta ve yakınlarına hastanemizden aldıkları Sağlık Hizmeti ile İlgili bilgiler verip bir şikayetleri olup olmadığını soran Başhekimiz, daha kaliteli hizmet verebilmek için çalıştıklarını bildirdi. Hasta ziyaretlerimiz her ay Başhekimimiz ve İdari ve Mali İşler Müdürmüz tarafından tekrarlanancaktır.

 
Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz İftar Programına bu yıl, Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Kamil TÜRKMEN ve Genel Sekreterlik yöneticileri, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif KAHVECİ, Merkezimiz yöneticileri ve personellleri aileleri ile birlikte katıldı.
Katılımın yoğun olduğu iftar organizasyonlarını her yıl devam ettireceğiz...
 
 Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğümüz tarafından organize edilen 2.Bahar Halı saha futbol turnuvası tamamlandı. Üçünçülük maçında Halk Sağlığı Spor'a karşı 8-4 kazanan Ağız ve Diş Sağlığı merkezi turnuvadan üçüncü olarak ayrıldı. Üçüncülük kupasını merkezimize getiren futbol ekibimiz kupayı başhekimimize takdim etti.
Bu turnuvada emeği geçen  Tüm Sporseverlere ve taraftarlara teşekkür ediyoruz.
 
Merkezimiz  çevresine  Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleme yapılmaktadır.

 
Bakanlığımız tarafından 2003 yılında başlatılan Sağlıkta Dönüşüm Programı başarıyla sürdürülmektedir. Halkımızın Kaliteli sağlık hizmetlerine hakkaniyet içinde erişimini amaçlayan bu programın en önemli unsurlarından biri Bakanlığımızın planlama, yönetme ve denetleme kapasitesinin güçlendirilmesidir. Bu kapsamda 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu (TKHK) kurulmuştur.

     TKHK’nın İl düzeyindeki yönetim yapısı olan Kamu Hastaneleri Birlikleri sağlık göstergelerinin iyileştirilmesi hususunda büyük bir uyum ve gayretle çalışmalarını yürütmektedir. Bu gayreti daha etkin bir yönetişim modeline dönüştürecek “90 Gün” çalışması Kurum Başkanlığı tarafından hayata geçirilmiştir. Bu çalışma ile kamu hastanelerinde hasta-çalışan memnuniyetinin ve iletişimin güçlendirilmesi ile kaliteli sağlık hizmeti sunumuna katkı sağlanması hedeflenmiştir.

Çalışmanın hedefi; 90 günlük süreçte TKHK merkez ve taşra teşkilatları kapsamında daha etkin bir yönetişimi, halkımızın ve sağlık çalışanlarının memnuniyetini artıracak adımların atılmasının sağlanması hedeflenmektedir.

     Çalışmanın, TKHK merkez ve taşra teşkilatı tarafından yürütülmesi planlanmış olup; proje kapsamında belirlenen talimat ve uygulamaların takibi “Proje Takip Sistemi (PTS)” ile Kurum Başkanlığı ilgili çalışanlarınca yapılması uygun görülmüştür. Çalışma, 11 Kasım 2013 – 10 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup, çalışmanın izleme ve değerlendirmesinin 30’uncu, 60’ıncı ve 90’ıncı günlerinde İl Genel Sekreterleri tarafından yapılması ve çalışma bitiminde sonuç raporunun oluşturulmasının ardından düzenlenecek sonuç toplantısı ile bilgi paylaşımı ve geri bildirimlerin değerlendirilmesi planlanmaktadır.

 
Merkezimizde heryıl düzenli olarak yapılan hasta ve çalışan güvenliği açısından büyük bir önemi olan genel sağlık taraması tüm personelin katılımıyla tekrar gerçekleştirildi.
 
Merkezimiz personellerine Uzm. Dr. Evrim GÜLDEREN tarafından "Enfeksiyon Hastalıkları" konusu hakkında eğitim verildi. Tüm personelimiz eğitime katıldı...
 
    Halk Sağlığı Müdürlüğümüzün düzenlediği Masa Tenisi Turnuvası yapılan Final Maçları ile tamamlandı.Kapanış ve Kupa Törenimize Tüm Faaliyetlerimize katılarak bizden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Milletvekilimiz Dr.Yıldırım RAMAZAOĞLU ile Halk Sağlığı Müdürümüz Dr.Ahmet YENER, Müdür Yardımcılarımız Dr.Fatih REYHANLIOĞLU,Ersin ÖZGÜL,Sağlık-Sen İl Başkanı Bünyamin Mutlu DEMİRCİ, sporseverler ve personelimiz katılmıştır. Turnuva sonunda Birinciliği Diş Hastanesinden Sağlık Memuru Ahmet TATLI ,İkinciliği Aile Hekimi Dr.Özcan ÖZTÜRK, Üçüncülüğü Diş Hastanesinden Diş Hekimi Bilal ÖNYURT kazanmıştır. Bayanlar Katagorinde Birinciliği Halk Sağlığı personellerimizden Ebe Döne KIR ,İkinciliği Halk Sağlığı personellerimizden Diyetisyen Olcay ÖZER , üçüncülüğü ise Toplum Sağlığı personeli Ebe Gülay İĞDEŞ kazanmıştır. Katılımcılara ve sporseverlere teşekkürler...
 
Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlğı Merkezi çalışanları iftar yemeğinde buluştu. Ağız ve Diş Sağlığı yemekhanesinde düzenlenen iftar yemeğinde merkezimiz çalışanları, aileleri ve hastane yönetimi bir araya geldi. İftar yemekleri başta olmak üzere bu türden organizasyonlar, çalışanlarımız ile iş dışında da bir arada olmak ve aileleriyle tanışmak için güzel bir fırsat olanağı sağladı.


 
Merkezimizde Tüm Personelimize PSK Arzu DELİBAŞ ve PSK Nursel AYDIN tarafından  "İLETİŞİM BECERİLERİ,BEDEN DİLİ,STRES VE ÖFKE KONTROLÜ" eğitimi verildi.
 


2010 © T.C. Sağlık Bakanlığı Kahramanmaraş Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi - www.kmarasadsm.gov.tr
Birim Bilgi Teknolojileri Tic. A.Ş. tarafından hazırlanmıştır.